Ugrás a tartalomra

Csíki Sándor székely író könyvbemutatója az Országház könyvtárában

Az Országház könyvtárában mutatták be csütörtökön Csíki Sándor Lármafák székely ormokon című könyvének második kiadását.

    A székelyföldről és a székely emberekről szóló, valamint a szerző gyermekkorát és emlékeit megörökítő kiadványban kétszáz írás szerepel.
    A könyv első fejezetében Csíki Sándor 60 backamadarasi, szülőfalujában játszódó gyerekkori emléket elevenít fel, a második részben 28 történet mesél a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceumban eltöltött diákévekről, a harmadik blokkban pedig 112 székely település hétköznapjai, ismert és ismeretlen alakjainak történetei kelnek életre.
    Csíki Sándor a bemutatón elmondta: az írás csekély eszközeivel kívánja a székely öntudatot felébreszteni azokban a nyugat-székelyföldi emberekben, akik székely gyökereit és magyar anyanyelvüket csak bátortalanul merik vállalni.
    A szerzőt és munkáját Mátrai Márta, az Országgyűlés háznagya mutatta be az Országház könyvtárában egybegyűlt közönség előtt. A könyv borítóját Dávid Júlia nyárádszeredai születésű festőművész munkái díszítik.
    Csíki Sándor Backamadaroson született, a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Középiskolában érettségizett, majd Bukarestben a Testnevelési Akadémiát végezte el. Egyebek mellett a Pro Familia Transilvania Egyesület vezetője és két nemzetközi családszervezet alapítója. Írásai jelentek meg többek között az Erdélyi Naplóban, az Európai Időben, a Polgári Életben és a Népújságban.
    A Lármafák székely ormokon a szerző ötödik könyve.

(MTI)