Ugrás a tartalomra

Gyermekszínházi fesztivál és népmesemondó verseny Dunaszerdahelyen

Június 6-án, hétfőn rendezik Dunaszerdahelyen a II. Ipolyi Arnold Szlovákiai Magyar Népmesemondó Verseny döntőjét, majd díjátadóját. Ezt követi a dél-szlovákiai városban a június 7-től 10-ig tartó XXXVI. Duna Menti Tavasz, a bábcsoportok és gyermekszínjátszó együttesek szlovákiai országos fesztiválja.

    A Csemadok, a szlovákiai magyarok kulturális szervezete által az MTI-hez eljuttatott programismertetőkből kiderül, hogy a második alkalommal sorra kerülő Ipolyi Arnold Szlovákiai Magyar Népmesemondó versenyen öt kategóriában hallgatja meg a zsűri az előadókat.
    Az esti ünnepélyes díjkiosztóig pedig népi ételek kóstolója, bábelőadás és szakmai értékelő beszélgetés várja a versenyzőket és a közönséget Dunaszerdahelyen.
    A több évtizedes múlta visszatekintő Duna Menti Tavasz június 7-től 10-ig tartó programsorozatára az idén is több tucat bábcsoport és gyermekszínjátszó
együttes érkezik a csallóközi városba. 
    Az első napon két helyi bábcsoport mellett érkeznek és fellépnek még Pozsonyeperjes, Diószeg, Pozsony, Érsekújvár, Gúta, Gömörfalva és Feled ifjú bábosai.
    A szerdai versenynap a színjátszóké is. Ekkor a bábosok – Érsekújvár, Gúta, Gömörfalva és Feled –  mellett színi előadásokat is láthat a közönség. A mesejáték, komédia és színdarab szereplői Pozsonypüspöki, Galánta és Bodrogszerdahely általános- és középiskoláinak tanulói.
    A csütörtöki fellépők között Őrös, Tiszacsernyő, Ipolyság, Dunaszerdahely, Nyárásd, Párkány és Kassa magyar diákjai is megtalálhatóak.
    A fiatal, amatőr bábosok és színészek által bemutatott darabok szerzői között megtalálható La Fontaine, Lázár Ervin, a Grimm testvérek csakúgy, mint Janikovszky Éva és V. Papp Zoltán is. Ezen kívül számos magyar népmesét is színpadra visznek az előadók.
    A délelőttönként zajló versenyprogramok mellett délutánonként Meseváros várja a közönséget és a fellépőket. A kézműves foglalkozások és játékos programok mellett koncerteket is tartanak. Fellép továbbá a Csallóközi Néptáncegyüttes, az Igricek citerazenekar és népdalkör Nagymegyerről, valamint a Pósfa népzenei együttes is.
    Az eredményhirdetést június 10-én, pénteken tartják.  (MTI)