Ugrás a tartalomra

Hétfőn látható a nemzetközi eucharisztikus kongresszusról készült dokumentumfilm a Duna Televízióban

Klasszikus és rendhagyó módon idézi fel a tavaly Budapesten megrendezett Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust és Ferenc pápa látogatásának legfőbb üzeneteit Siklósi Beatrix "Ahol az Ég összeér a Földdel "című új dokumentumfilmje, amely először hétfőn este 18.55-kor lesz látható a Duna csatornán.

    A dokumentumfilm, amely a Karnevál Film gyártásában készült, a Nemzeti Filmintézet támogatásával, elsősorban a világ különféle pontjairól érkezett tanúságtevők gondolataiból idéz - mondta el Siklósi Beatrix rendező az MTI-nek.
    Kiemelte, az a megtiszteltetés érte az alkotókat, hogy testközelből készíthettek felvételeket Ferenc pápa első magyarországi látogatásáról és lehetőséget kaptak arra is, hogy együtt utazhattak a Szentatyával a pápai külön gépen.
    Emlékeztetett arra, hogy II. János Pál pápa volt az, aki utoljára 2000-ben, a jubileumi Szentévben tartotta meg személyesen a Rómában megrendezett Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus záró miséjét, a Statio Orbist. Azóta most először látogatott el katolikus egyházfő eucharisztikus világtalálkozóra. A visszajelzések alapján Ferenc pápa látogatása nagyon jól sikerült. A pápa és a magyarok egymásra találtak - hangsúlyozta a rendező.
    A világesemény kulisszái mögé a fő szervező, Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek enged bepillantást.
    A tudomány és a vallás kapcsolatáról fejti ki gondolatait Jean-Luc Moens belga matematikus, aki 2007 és 2016 között a Cor Unum Pápai Tanács tagja volt és jelenleg a Ferenc pápa által alapított CHARIS, vagyis a Katolikus Karizmatikus Megújulás Nemzetközi Szolgálatának moderátora.
    Siklósi Beatrix megjegyezte, a belga matematikus, Albert Einsteint idézve, állítja: a kevés tudás eltávolít Istentől, a sok tudás pedig közelebb visz hozzá.
    Mary Healy amerikai biblikus teológus, a Pápai Biblikus Bizottság tagja a nők egyházban betöltött különleges szerepét emeli ki.
    A közel-keleti keresztényüldözésről beszél Louis Raphael Sako bíboros, bagdadi érsek, káld katolikus pátriárka, és a filmben megszólalnak Koreából, a Fülöp-szigetekről, Nigériából, és más országokból érkezett előadók is.
    A dokumentumfilmben exkluzív felvételeken láthatják a nézők a katolikus egyház első és legnagyobb eucharisztikus csodájának tartott ereklyéit, amelyeket az olaszországi Lanciano városában őriznek.
    "Szeretném hinni, ha húsz- harminc év múlva valaki megnézi ezt a filmet, azt érezheti, hogy a katolikus, keresztény világ erős, a hit él" - mondta Siklósi Beatrix. Kiemelte: a film célja megmutatni azt is, hogy a pandémia ellenére a kongresszus képes volt a világ minden tájáról összehozni a híveket, hogy együtt ünnepeljék a katolikus tanítás egyik legfontosabb sarokkövét, az eucharisztiát.
    A mintegy egyórás dokumentumfilmet hétfőn este 18.55-től vetíti a Duna csatorna, és ezzel egyidőben tartják Budapesten, az Uránia Nemzeti Filmszínházban a díszbemutatót is, amelyen részt vesz, többek között, Erdő Péter bíboros, prímás, esztergomi-budapesti érsek, Novák Katalin államfő, Áder János korábbi köztársasági elnök és felesége, Herczegh Anita, valamint Varga Zs. András, a Kúria elnöke.

Forrás: MTI