A salgótarjáni Kalocsai Enikő festőművész harminc festményét és több más műalkotását bemutató tárlat nyílt szombaton Budapesten, az Erdős Renée Házban.
Matits Ferenc művészettörténész az MTI-nek a megnyitó alkalmából elmondta: az absztrakt konceptuális művészként induló Kalocsai Enikő az utóbbi években művészetének új irányokat szabott, a világ dolgait oly módon képezi le, hogy a látvány mögé rejti az asszociatív tartalmat. Budapesti kiállításán nem csupán festményeket, hanem tükrökből, illetve tükröződő felületű fémből, tükörből és plexiből készült úgynevezett objekteket is láthat a közönség. Ezek segítségével maga a látogató is interaktívvá válhat, maga köré, illetve mögé tekinthet, vagy optikai folyamatok részese lehet.
Kalocsai Enikő 1985-ben végzett a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskolában, majd 1990-1997 közt a Magyar Képzőművészeti Főiskola festőművész szakán folytatta tanulmányait. Médiapedagógus diplomát az Esterházy Károly Főiskolán szerzett.
Dolgozott a varsói Képzőművészeti Akadémia Dluzsevi Alkotóházában, részt vett a Gyulai Művésztelep, valamint a Cered-Salgótarjáni Nemzetközi Művésztelep munkájában is. Többször nyerte el a Nemzeti Kulturális Alap ösztöndíját, tavaly a szegedi Táblaképfestészeti Biennálén kapott elismerést. Jelenleg szülővárosában, Salgótarjánban művészeti iskolában tanít, kisebb munkáiból az év elején a Gagarin-galériában nyílt kiállítás a nógrádi megyeszékhelyen. Kalocsai Enikő tárlata március 7-ig látható a XVII. kerületi Erdős Renée Házban.
(MTI)