Március 17-én kezdődik a Reflex Nemzetközi Színházi Biennále első kiadása, mellyel hatvanadik évadát ünnepli a sepsiszentgyörgyi színház. A Tamási Áron Színház úgy tekint erre a rendezvényre, mint művészi törekvéseinek kiteljesítőjére.
A fesztivál szervezőinek célja, hogy egy olyan rendezvényt hozzanak létre a magyar nyelvterület keleti peremén, mely egyaránt szolgálja Közép-Európa kultúráinak közeledését, valamint a kortárs színház értékeinek terjesztését.
A március 17–29. között zajló fesztiválon olyan előadások vesznek részt, melyek saját színházi kultúrájukon belül a legrangosabb szakmai díjakat nyerték el az elmúlt két évadban. A Lengyelországból, Csehországból, Magyarországról és Romániából meghívott előadások mellett a világhírű berlini Deutsches Theatert is vendégül látja a rendezvény, ezáltal kitekintést nyújtva a nyugati színházi kultúrák legjelentősebb kortárs törekvéseire is.
Bár a fesztivál programjának gerincét színházi előadások alkotják, a rendezvény reprezentatív és kortársi jellegét olyan kísérő-programok is erősítik, melyek ugyanazt a kortárs szemléletet képviselik, mint a főműsor színházi előadásai. A rendezvény keretében koncerteket, kiállításokat, az előadásokhoz kötődő szakmai beszélgetéseket is látogathatják az érdeklődők, és a fesztivál ideje alatt kerül sor a Színházkritikusok Nemzetközi Szövetségének (AICT-IATC) fiatal kritikusok számára szervezett szemináriumára is.
A fesztivál második napján, március 18-án este 19.30 órától 60 év színház – Reflexió: múlt, jelen, jövő címmel a sepsiszentgyörgyi színházról szóló nyílt beszélgetésre kerül sor Sylvester Lajos, Dali Sándor, Nemes Levente korábbi igazgatók, valamint Bocsárdi László jelenlegi igazgató részvételével. Moderátor: Váta Loránd színművész. A meghívottak között olyan személyiségek, akik az elmúlt hatvan év alatt a színház társulatának tagjai, az intézmény alkalmazottjai voltak, vagy szakmabeliekként szoros kapcsoltban álltak a sepsiszentgyörgyi színházzal.
A FESZTIVÁL SZÍNHÁZI ELŐADÁSAINAK PROGRAMJA.
március 17.
19.00 óra – Goldoni: A karnevál utolsó éjszakája (r. Zsámbéki Gábor) – Nagyterem, Katona József Színház, Budapest
március 18.
18.00 óra – Romeo és Júlia (r. Uray Péter) – Lajtha László Stúdióterem, M Stúdió, Sepsiszentgyörgy
március 19.
19.00 óra – Aiszkhülosz: Oreszteia (r. Jan Klata) – Nagyterem, Stary Teatr, Krakkó
március 20.
19.00 óra – BL – Nagyterem, Borlai Gergő és Ladányi Andrea előadása
március 21.
19.00 óra – Romeo és Júlia (r. Uray Péter) – Lajtha László Stúdióterem, M Stúdió, Sepsiszentgyörgy
20.30 óra – Részletek a bolyongás meséiből (r. Fazakas Misi) – Mikes Kelemen Líceum, OSONÓ Színházműhely, Sepsiszentgyörgy
március 22.
19.00 óra – Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása (r. Zsótér Sándor) – Nagyterem, József Attila Színház, Budapest
március 23.
18.00 óra – L. S. Černiauskaitė: Lucia patinează (r. Radu Afrim) – Nagyterem Andrei, Mureşanu Színház, Sepsiszentgyörgy
március 24.
19.00 óra – Fr. Kafka. A per (r. Dušan D. Parižek) – Nagyterem, Divadlo Komedie, Prága
március 25.
19.00 óra – Ionesco: Öt egyfelvonásos (r. Alexandru Dabija) – Nagyterem, Odeon Színház, Bukarest
március 26., 27.
18.00 óra – Furrow (Barázda) (r. Leszek Mądzik) – Szakszerv. Művelődési Háza, Scena Plastyczna KUL, Lublin
március 26., 27.
19.30 óra – Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő (r. Bocsárdi László) – Kamaraterem, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
március 27., 28.
17.00 óra – Törékeny (r. Goda Gábor) – Lajtha László Stúdióterem, M Stúdió, Sepsiszentgyörgy
március 28., 29.
19.00 óra – Aiszkhülosz: Oreszteia (r. Michael Thalheimer) – Nagyterem, Deutsches Theater, Berlin