Ugrás a tartalomra

Tárlat Gábor Áron olajfestményeiből, papírmunkáiból és fotóiból

Gábor Áron képzőművész kilenc olajfestményt, tíz vegyes technikával készült papírmunkát, valamint az 1989-es performanszain készült fotóit mutatja be azon a kiállításon, amely Fénylabirintus címmel péntektől látható a Faur Zsófi Galériában Budapesten.

    Az alkotó az MTI-nek elmondta, hogy a budapesti Francia Intézet korábbi, Szív utcai épületében 1989-ben bemutatott videó installációi, azok számítógépes grafikával felülírt fotói előrevetítették a témakört, amelyet a 2012-13-as nagyméretű olajképein felhasznált.
    A papírmunkák a nagyméretű olajvásznak előképei és szellemi kísérletei, munkáiban meghatározó az analitikus témakeresés. "Az avantgárd hagyományokhoz kötődő kutató és analizáló festészetet képviselem" - hangsúlyozta Gábor Áron.
    Fitz Péter művészettörténész elmondta, hogy Gábor Áron művészete az elmúlt negyedszázadban mindig két alapvető forrásból táplálkozott: az egyik a természet rejtőzködő, belső szépsége, a másik az önmaga által már megfogalmazott, autonóm képi világ és annak tapasztalatai. Festményei a kavargó, örvénylő formákból, színek uralmából építkeznek és ugyan nem tájképeket készít, de a természet állandó hatása alatt dolgozik.
    Gábor Áron 1981-ben végzett a Magyar Képzőművészeti Főiskola festő szakán, mestere Fischer Ernő és Kokas Ignác volt. 1983-ban fejezte be tanulmányait a főiskola mesterképzésén murális szakon Klimó Károly szakmai irányításával. Több tanulmányúton vett részt Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban. 1979 óta rendszeresen szerepel országos és külföldi tárlatokon. Műveit őrzi a Magyar Nemzeti Galéria, a Ludwig Múzeum, valamint a pécsi és székesfehérvári múzeum.
    A tárlat április 27-ig látható.
 (MTI)