Új helyszínen, a Kálvária téri felújított színházépületben várja közönségét a Ruttkai Éva Színház; az Özvegyek klánja című zenés francia vígjáték bemutatójával, Esztergályos Cecília szereplésével nyitja kapuit a színház szombaton.
A darabban játszik az aznap 80. születésnapját ünneplő Géczy Dorottya, valamint a 96 éves Gyulányi Eugénia, aki 40 év elteltével lép ugyanarra a színpadra, amelyen utoljára – a Déryné Színház tagjaként – szerepelt – mondta Szalai Zsolt igazgató az MTI-nek.
A Dávid Zsuzsa rendezte előadásban Bálint Antóniát, Ábel Anitát, Dzsuppin Ibolyát és Veress Elődöt láthatja a közönség.
Szalai Zsolt tájékoztatása szerint, két évvel ezelőtt, a felújítás fejében, húsz évre kapta meg a Ruttkai Éva Színház a VIII. kerületi épületet. Hozzátette: támogatók segítségével 100 millió forintot fordítottak a felújításra, a munkálatok most fejeződtek be. Szombaton este hatalmas ünnepség keretében, vörös szőnyeges bevonulással, bemutatóval nyitja kapuit a színház, a Kálvária téren pedig éjfélig játszik a Budavári Kamarazenekar – ismertette a programot.
Beszélt arról, hogy a Ruttkai Éva Színház nyáron is, havonta tíz alkalommal játssza az Özvegyek klánját, majd a Veszélyes szeszélyek című előadásukat újítják fel Esztergályos Cecíliával a főszerepben, ezután a Segítség, ember! című gyerekmusicalt mutatják be Zsurzs Kati rendezésében. A jövő évad folyamán hét bemutatót tartanak – tette hozzá.
Az igazgató elmondta, hogy az állami támogatás nélkül 17 éve működő magánszínházat a jegybevételekből, valamint barter- és szponzorszerződések alapján tartják fenn.
Szólt arról, hogy az elmúlt két évben nem jelentkeztek új produkciókkal, minden erejüket a színház felújítására fordították. Korábban a Szikra mozi épületében, azelőtt pedig az Üllői úton működött a színház 12 évig – ismertette Szalai Zsolt.
Mint mondta, tudomása szerint a Kálvária téri színház először Erdélyi Mihály vezetésével magánszínházként működött, majd a Bányász Színház, utána pedig a Szenes Iván vezette Budapest Varieté működött itt, később az Állami Déryné Színház, a Népszínház, majd a Józsefvárosi Színház és végül a Városi Színháznak nevezett társulat talált otthonra az épületben. (MTI)