A Werk új stílusú kezdeményezés a felnőttképzésben, melynek egyik célja a Werk mint minőségi brand felépítése.
A Werk Stílus, Film és Kommunikációs Akadémia (továbbiakban: Werk) iskolarendszeren kívüli képzést folytató felnőttképzési intézmény. Fenntartója: Pygmalion Art and Media Kft. A képzéseket elméleti és gyakorlati oktatók végzik, akik szakmájuk kiemelkedő, (el)ismert képviselői. Az oktatókat a menedzsment kéri fel, velük szerződést köt. A szakmai munkát a művészeti vezető, Réz András irányítja. Az operatív teendőket a Werk menedzsmentje (továbbiakban: menedzsment) végzi. A menedzsment tagjai az adminisztratív teendőket intéző oktatási referens(ek), valamint a szakmai munkáért felelős szak (stílus és film) referensek. A menedzsment munkáját Vándor Ágnes projekt-menedzser irányítja.
Az intézmény ügyfélszolgálatot működtet, mely a székhelyen található. Fogadási idő: hétfőnként 16 és 18 óra között.
A Werk az aktuális piaci igényekhez alkalmazkodva alakítja ki a képzések programját, oktatási tematikáját.
A képzésen résztvevő (az intézményen belüli beszédben: hallgató) az, akit a Werk felvételi bizottsága felvett, a képzési díjat befizette, és az intézménnyel felnőttképzési szerződést kötött. Ez a szerződés határozza meg a felnőttképzési intézmény és a képzésen résztvevők közötti kapcsolat jogi kereteit.
A képzések a képzési programban meghatározott, és az ügyfélszolgálaton megtekinthető rend szerint folynak, s általában elméleti és gyakorlati részből állnak. A Werkben folyó oktatás kitüntetett terepei a gyakorlatok. Ezek lehetnek a Werk által szervezettek (belső) és a Werkben meghirdetett, más szervezet vagy személy által szervezett (külső) gyakorlatok. A gyakorlatokat a Werk a megfelelő résztvevői körben meghirdeti, a jelentkezés általában motivációs levelek benyújtásával történik. A gyakorlatok igénybevétele a képzésen résztvevő és a Werk közös felelőssége, de a Werk köteles figyelni arra, hogy minden képzésen résztvevő gyakorlati lehetőséghez jusson.
A teljesítmény ellenőrzésének módja a modulokat (az intézményen belüli beszédben: szemesztereket) lezáró vizsga. Ennek kereteit a menedzsment határozza meg. A WerkPass megszerzéséhez a képzésen résztvevőknek modulonként a megadott kötelező és kötelezően választható vizsgákat kell letenniük, illetve a megfelelő dolgozatokat elkészíteniük. A kötelező és a választható vizsgák listáját a Werk menedzsmentje általában félévenként közzéteszi akadémiánként és szakonként. A Werk oktatói, amennyiben vizsgát/vizsgadolgozatot kívánnak meghirdetni, ezt előzetesen egyeztetniük kell a Werk menedzsmentjével. A vizsga/feladat csak ezt követően tehető közzé a képzésen résztvevők körében és a WerkWeben. A vizsga eredményéről a képzésen résztvevők egyenként kapnak tájékoztatást. Az a résztvevő, aki nem tesz eleget valamennyi kötelező vizsgafeladatnak, nem kaphat WerkPass tanúsítványt. Egyedi és indokolt esetekben a vizsga időben halasztható. Ha valaki OKJ vizsgát kíván tenni, és a Werk-kel erre szerződik, a képzés és a vizsga az OKJ előírásai szerint történik.
A Werk lehetőséget biztosít arra, hogy a képzésen résztvevő átmeneti időre tanulmányait felfüggessze (továbbiakban: halasztás). A képzésen résztvevő legfeljebb kétszer kérhet halasztást. A halasztási kérelmet megindokolva, írásban kell beadni a Werk menedzsmentjének, amely a kérelmet elbírálja, és azt engedélyezheti, vagy ha a kérést nem találja indokoltnak, elutasíthatja. Halasztási kérelmet két modul közötti időszakban lehet beadni, és engedélyezett halasztás esetén a képzésen résztvevő a halasztási engedélyben meghatározott időpontban folytathatja tanulmányait. A halasztás ideje alatt a felnőttképzésen résztvevői jogviszony szünetel.
Az oktatás és a vizsgák során lehetőség van a képzésen résztvevő előzetes tudásának mérésére, illetve előzetesen végzett tanulmányainak figyelembe vételére. Igazolt esetekben a menedzsment felmentést adhat az órák látogatása, illetve a vizsgák teljesítése alól is.
További, a Werk által felajánlott szolgáltatás: a Werk a képzésében résztvevők számára biztosítja a Werkben folyó oktatás átjárhatóságát, tehát azon programok látogatását, melyekre a résztvevő nem iratkozott be. E szolgáltatás igénybe vételének feltétele: a résztvevőnek írásban jeleznie kell a menedzsmentnek, mely szakok, mely óráit kívánja vendégként látogatni.
A Werk új stílusú kezdeményezés a felnőttképzésben, melynek egyik célja a Werk mint minőségi brand felépítése. A Werkben folyó oktatás színvonalát a Werk menedzsmentje és oktatói kara folyamatosan figyelemmel kíséri. Az oktatással kapcsolatos szabályozás kiterjed a tananyagra, az oktatóra, az oktatási folyamatra és az értékelésre egyaránt. A menedzsment rendszeresen ellenőrzi az oktatók Werkben folyó oktatási tevékenységét. A képzésen résztvevők minden modul végén kérdőív kitöltésével értékelhetik a tanárokat, illetve a Werkben folyó oktatást. A kérdőíveket a menedzsment részletesen kiértékeli, és a program továbbfejlesztése a vélemények figyelembe vételével történik.
A képzésen résztvevőket a Werk Hírlevélben tájékoztatja a legfontosabb tudnivalókról, így az órarendről, a tandíj befizetésének módjáról, a különböző gyakorlati lehetőségekről, stb. A Werk oktatóinak többsége bel- és külföldön is többszörösen foglalkoztatott személyiség, lehetnek indokolt esetek, amikor előre megbeszélt órájukat más időpontra kell áthelyezni, ezért a Werk az órarend változtatásának jogát fenntartja, de erről időben értesíteni köteles hallgatóit.
A képzésekkel kapcsolatos további információt a menedzsmenttől lehet kérni.
Werk Stilus, Film és Kommunikációs Akadémia
Budapest, V. Arany János u. 10.
Felnőttk. nyilv. szám: 21272-2007