A 25. Ludvig Nemzetközi Művésztelep alkotásaiból nyílik kiállítás csütörtökön Nagykanizsán, a Magyar Plakát Házban.
A tárlaton negyvenöt festmény mutatnak be. A kiállítási anyag kilencven százaléka idén készült a Nagykanizsához közeli Kisrécsén, a kendlimajori művésztelepen, emellett olyan művek is láthatók lesznek, amelyek meghatározó szerepet töltöttek be a Ludvig művésztelep negyedszázados történetében – mondta el Ludvig Zoltán festőművész az MTI-nek.
Hozzáfűzte: a kortárs festményeken a figurális ábrázolástól kezdve az abszolút absztraktig szinte minden művészeti irányzat megtalálható. Az alkotók a festővásznakon az embereket leginkább érdeklő, aktuális témákat jelenítették meg: a képeken a társadalmi viszonyokat, a menekültkérdést, a nő helyzetével kapcsolatos különböző felfogásokat felvető gondolatok is megjelennek – fogalmazott Ludvig Zoltán.
A témák jól reprezentálják a mai gondolkodásmódot – jegyezte meg a festőművész. Kiemelte, hogy a tárlaton sokféle művészeti irányzat, anyaghasználatot van jelen, ugyanakkor a kiállítás egységes érzetet kelt.
Felidézte, hogy a 25. nemzetközi művésztelepre tizennyolc országból érkeztek művészek: az európai, ázsiai, afrikai, indonézi és orosz alkotók mellett idén először dél-amerikai festő is részt vett a művésztelep munkájában, a fiatal művész Argentínából érkezett Kendlimajorba.
A művésztelepen készült alkotások Zala megyében maradnak a Kortárs Művészetpártoló Alapítvány kezelésében. Negyed század alatt több száz műalkotásból álló, gazdag gyűjteményt hoztak létre, amelyekből a kendlimajori műteremben nyílik időről időre kiállítás.
A művésztelep negyedszázados történetét reprezentatív könyvben foglalták össze, az ezer fotót tartalmazó jubileumi albumban a Ludvig művésztelepen alkotó képzőművészek portréit, életrajzát és jelentősebb alkotásait is bemutatták.
A Magyar Plakát Házban nyíló kiállítás augusztus végéig tekinthető meg Nagykanizsán. (MTI)