Ugrás a tartalomra

Szüléstörténeteket olvasnak fel anyák napján a Magyar Színházban

Szövegfelolvasó maratont rendeznek vasárnap a Magyar Színházban, ahol kora estétől éjfélig szüléstörténeteket olvasnak fel a Nagyszínpadon. 

    A szövegek néhány kivételtől eltekintve, nem profin megírt írói szövegek, hanem anyák, apák, szülésznők, bábák, dúlák megélt történetei - közölte a színház az MTI-vel.
    Az írásokat a Másállapotot a szülészetben - Emma Műhely, az otthonszülés.hu, a Bezzeganya blog, oldalak szerkesztőitől és Nováky Rita szülésznőtől kapták a szervezők, az irodalmi szövegek Szabó Ildikótól, Péterfy-Novák Évától és Kiss Judit Ágnestől érkeztek.
    A program célja, hogy felhívja a figyelmet azokra a nőkre, akiknek a története a megélt boldogság vagy éppen trauma miatt mindenképpen figyelemre méltó. Ezen kívül a szervezők azt is hangsúlyozni kívánják, hogy a szüléssel kapcsolatban a legfontosabb a szülők önrendelkezési jogának tiszteletben tartása, a háborítatlan szülés biztosítása, legyen szó akár kórházi, akár otthon szülésről. 
    A felolvasók között lesz mások mellett Ruttkay Laura, Hernádi Judit, Balázsovits Edit, Haumann Petra, Igó Éva, Kálid Artúr, Béres Ilona, Hámori Ildikó, Mácsai Pál, Borbás Gabi, Kútvölgyi Erzsébet, Csöre Gábor, Csonka András, Nagy-Kálózy Eszter, Zsurzs Kati, Hegyi Barbara, Ullmann Mónika és Zalán János is.

 

Forrás: MTI