Ugrás a tartalomra

A vonaton felejtette milliós hegedűjét

A müncheni városi vonaton felejtette közel egymillió eurót (274,75 millió forintnak megfelelő összeget) érő hegedűjét egy 45 éves német zenész, aki végül visszakapta pótolhatatlan hangszerét.

    Az 1748-ban, Itáliában készült hegedű – átmenetinek bizonyuló – elvesztése olyannyira megviselte a férfit, hogy orvost kellett hívni hozzá – közölte a rendőrség hétfőn.
    A zenész ázsiai fellépése után pénteken érkezett meg a müncheni repülőtérre, onnan a városi vonattal utazott a délnémet város főpályaudvarára. Ott azonban a hegedű nélkül szállt le. Amikor észbe kapott, kétségbeesetten hívta zenekarának menedzserét, ő pedig értesítette a hatóságokat.
    A gyors fellépésnek köszönhetően néhány megállóval odébb biztonságba helyezték a kallódó hangszert. (MTI/dpa)