• Magyar Miklós

    Impresszionizmus – Posztimpresszionizmus

    Megjelent Magyar Miklós Impresszionizmus – Posztimpresszionizmus című kötete. A nagy sikerű Művészek és remekművek után, amely a képzőművészet kimeríthetetlen kincsestárából válogatva vesz szemügyre halhatatlan alkotásokat, a szerző figyelme most az impresszionista alkotók és műveik felé fordul a páratlanul izgalmas fejezetek során.

  • Utry Attila

    Ragozinka – legenda és valóság

    Ragozinka – legenda és valóság címmel megjelent Utry Attila 15. kötete. A kisregény többek között az évezredek óta aktuális kérdésekre, háború vagy béke alternatívákra keresi választ: hogyan lehet elkerülni a második emberiségnek a Végítélet óráját? A borítón Uriel arkangyal (aki annakidején Noét is értesítette az első emberiség apokalipsziséről, az özönvízről) az Édenkert kapujában jelzi majd az őrangyaloknak, a második emberiségnek is a Sátán közeledtét.

  • Könyvheti ajánló 4. – Fellinger Károly: Forrásláp

    Könyvheti ajánlónk 4. részében Fellinger Károly Forrásláp című verseskötetéből kínálunk ízelítőt.

  • Könyvheti ajánló 3. – Kégl Ildikó: Az Úr kertje kihűlt

    Könyvheti válogatásunk 3. részében Kégl Ildikó Az Úr kertje kihűlt című verseskötetét ajánljuk az olvasó figyelmébe.

  • Csiffáry Gabriella

    Akiktől más lett a világ – Magyar találmányok, felfedezések és újítások

    A gyűjteményes kötet Szent-Györgyi Albert C-vitaminjától Pavlics Ferenc holdjáró autójáig 50 zseniális találmányt és felfedezést mutat be. Az egész világon ismerik a gyógyítás, a repülés, a csillagászat, a közlekedés és az energiafelhasználás területén született magyar újításokat. Persze nem minden úgy történt, ahogy eddig gondoltuk; ámulva olvassuk a felfedezések néhol krimibe illően izgalmas, de mindig szigorú tényeken alapuló történetét.

  • Ajánló idei könyvheti kínálatunkból – Sohár Pál: Before the Storm

    Sohár Pál (Székesfehérvár, 1936) 1956-ban, kamaszként menekült el a kommunista rezsim elől, és az Egyesült Államokban telepedett le. Itt szerzett filozófiai diplomát és vegyész végzettséget, amely kenyérkereső szakmája lett.
    Az irodalom iránti szenvedélye még Magyarországon kezdődött, ám műfordítással már választott új hazájában kezdett el foglalkozni; sokszor éjjelente, munka mellett ültette át angolra a kortárs magyar költők műveit.

  • Ajánló idei könyvheti kínálatunkból – Varga Melinda: Hullócsillagoknak buknak alá a tóba

    Új, kétnyelvű verseskötete jelent meg Varga Melinda József Attila-díjas, Térey János-ösztöndíjas költőnek, az Irodalmi Jelen szerkesztőjének és az Előretolt Helyőrség Íróakadémia oktatójának.  
    A Hullócsillagoknak buknak alá a tóba – aus meinem schoß / entfaltet sich dein duft című kötet Varga Melinda erotikus lírájának legszebb darabjait adja közre, a verseket Hans-Henning Paetzke ültette át német nyelvre, a kötethez Böszörményi Zoltán írt utószót.  

  • Kötetajánló – Vass Tibor: Mondanom sem kell: húsz év Berekfürdő (versek)

    Vörös István ajánlója

    Vass Tibor: Mondanom sem kell: húsz év Berekfürdő című kötetéhez

  • Kötetajánló: Halmosi Sándor: Tantra és hőszivattyú

    Adományra hökken, aki költészetet vár Halmosi Sándor legújabb kötetétől. Mert igaz ugyan, hogy a Tantra és hőszivattyú verseket bocsát elénk, ám e poétikai kultúrának legalább annyi köze van a bölcselethez és a misztikához, mint az irodalomhoz.

  • Kötetajánló: Döme Barbara: Sanyi, az ismeretlen celeb

    Döme Barbara legújabb kötetét június 10-én 15 órától dedikálja az Orpheusz Kiadó standjánál!
  • Böjte Csaba – Csák János

    Az élet jó oldala

    Értékek keresése az ingatag világban

    Részlet a beszélgetőkönyvből

  • Hudy Árpád

    A Harmadik Birodalom rendszerkritikusa – Ernst Jünger

    A L’Harmattan Kiadó gondozásában, Frenyó Zoltán szerkesztésében megjelent Konzervatív arcképek című kötetből közöljük Hudy Árpád tanulmányát Ernst Jüngerről.

    A kötet fülszövege így ajánlja az összeállítást:

  • Hudy Árpád

    Egy modern remete – Nicolás Gómez Dávila

    A L’Harmattan Kiadó gondozásában megjelent Konzervatív arcképek című kötetből közöljük Hudy Árpád tanulmányát Nicolás Gómez Dáviláról.

    A kötet fülszövegéből:

  • Szávai Géza

    Cérnapóráz

    Szávai Géza (1950) a változatosság igézetében írja regényeit. Minden elbeszélt történettel mintha újabb műfajt próbálna ki. A szerző Állatok, nők, gyerekek című új sorozatába illeszkedő regény, a Cérnapóráz egyik „hőse” a Totya nevű kutya.

  • Halász Margit

    A vitéz közalkalmazott

    „Volt egyszer egy szegény közalkalmazott, aki beleunván szürke hétköznapjaiba, utazni indult. Nem titok, ez a közalkalmazott én voltam. Bejártam ungot-berket, Budapestet és a nagyvilágot. Még a gyermekkoromba is visszamentem. Láttam ezt, azt, amazt. Bicikliztem, metróztam, gyalogoltam, repültem. Ámultam. Bámultam. Mosolyogtam. Vicsorogtam. Aztán hetvenhét napon át megállás nélkül írtam.” – Halász Margit új kötetét ajánljuk egy tárcanovellájával.

  • Genki Kawamura

    Ha a macskák eltűnnének a világból

    A történet főhősének napjai meg vannak számlálva. A rokonaival nem érintkezik, egyedül él, egyetlen társasága Káposzta nevű macskája, és bizony felkészületlenül éri, amikor a doktor közli vele, hogy már csak néhány hónapja van hátra.

  • Sági Attila

    „Lepkék szálltak ki belőle, rengeteg színes pillangó”

    Acsai Roland: Pillangókisasszony

    Acsai Roland Pillangókisasszony című kötete a Holnap Kiadónál jelent meg 2019-ben Szimonidesz Hajnalka illusztrációjával, CD-melléklettel. Az igényes kiadvány nagyszerű átirata Puccini híres operájának, Cso-cso-szán híres történetének.

  • Regős Mátyás

    Fedon és a tavasz

    Részlet a Patyik Fedon élete című kötetből

    „Na, ide figyelj, mondta Fedon, rám nézett és vállamra tette kezét, ide figyelj, mert a tavasz és az első napsütés az egyik legnagyobb titok, amit elárulhatok.” – Ajánló Regős Mátyás kötetéből.

  • Csíksomlyói passió

    Egy színházi előadás zarándokútja

    Az MMA Kiadó a Csíksomlyói passió című színházi produkcióról jelentetett meg szép kiállítású kötetet. A színpadi műben Jézus szenvedéstörténetének mai értelmezését többek között Szőcs Géza Passió című drámai költeménye adja. A kötetben az erdélyi ünnepi előadásból vett szemelvények, a Berecz András által összeállított archaikus mesék és énekek mellett olvashatunk tanulmányt a ferences iskoladrámákról, és megszólalnak az előadás főbb alkotói. – Ízelítő a Szőcs Gézával, Vidnyánszky Attilával és Berettyán Nándorral készült interjúkból.

  • Bittner Mónika

    Végül úgyis egy saját történetváltozatot alkotunk meg

    „A fájdalomban és tűpontos leírásban mégis van valami balkáni gyönyörűség, miközben nem pusztán a szobákba, hanem a bűntudattal teli lelkekbe is betekintést nyerünk, ahol az anyák azért imádkoznak, hogy minél tovább tartson gyermekük sírása, mert az legalább valamennyi enyhülést hoz az őrületbe kergető esőcseppek monoton csöpögésének hangjába.” – Andrej Nikolaidis könyvét Bittner Mónika mutatja be.